Co je to kryptoměna

První pokusy o zavedení elektronických peněz se prováděli již v první polovině 20.století.

Kryptoměna je alternativní nástroj pro zcela anonymní způsob platby napříč zeměkoulí bez možnosti vnějšího zásahu politické nebo mocnářské elity.

Ceny kryptoměn prošly od samého začátku značnou dynamikou směrem nahoru vč. výrazné volatility.

Kryptoměna jako taková vznikla na technologii blockchain, která zajišťuje nepopiratelnost transakcí a to za předpokladu zajištění dostatečné decentralizace tedy ověřovatelů. Na základě jednoho z několika druhů ověřovacích protokolů se následně tvoří bloky, které obsahují veškeré transakce za období od vygenerování bloku předcházejícího. Na obsahu každého bloku se musí dohodnout všichni ověřovatelé, a pokud se tak stane, zařadí se blok do řetězce bloků pod názvem BLOCKCHAIN.

Výhoda této technologie je, že jakmile dojde zařazení bloku do blockchainu, nelze ho již za stávajících možností nijak upravovat. Tedy veškeré informace, které obsahuje budou navždy uloženy bez možnosti změn.

Projekt kryptobanking.com má jako jeden ze svých cílů zvýšení počtu obchodních partnerů, u kterých bude možné platit právě zmiňovanou kryptoměnou. Tedy umožnit všem vlastníkům kryptoměn efektivně a rychle využít aktuální hodnotu kryptoměn k pořízení spotřebních produktů, služeb a to i za účelem uchování hodnoty a rozložení rizik, která jsou spojená se zatím relativně značnou volatilitou kryptoměn.